Haberler

250 YATAK KAPASİTELİ AYANCIK YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU, 2018 YILI YATIRIM PROGRAMINDA

Ayancık Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı yatırım programına alındı.

Ayancık Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı yatırım programına alındı.

      Ayancık Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı yatırım programına alındı. Önümüzdeki Mart ayında Müşavirlik hizmetleriyle ilgili ihalesinin yapılacağını söyleyen Ak Parti Sinop Millet Vekili Nazım Maviş, Haziran ayında da yapım ihalesi gerçekleştirilerek inşaat çalışmalarına başlanacağının müjdesini verdi.

      Ayancık Belediyesinin tahsis ettiği 7 dönüm arazi üzerine yapılacak olan 250 Yatak Kapasiteli Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, Ak Parti Sinop Milletvekilimiz Sayın Nazım   Maviş’in çalışmalarıyla 2018 yılı yatırım programına alındı. Yeni yapılan bina ile öğrenim görebilecek öğrenci kapasitesini artıran Ayancık Meslek Yüksek Okulunun yapılacak olan 250 Yatak Kapasiteli Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu ile öğrenci sayısının artması hedefleniyor.

      Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Meslek Yüksek Okulu Yeni Binası, Yeni yapılacak olan 250 Yatak Kapasiteli Yüksek Öğrenim Yurdu gibi çalışmalarla ilçedeki eğitime lojistik destek sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, “Ayancık Belediyesi olarak, yükseköğrenim kurumlarına her zaman destek olmaya çalışıyoruz.  Belediyemizin hedefi, Ayancık Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim gören öğrenci sayısını arttırmak. Yüksekokulun gelişimi ilçemizin kültürel, sosyal ve ekonomik alandaki gelişimine de katkı sağlıyor. Öğrencinin Ayancık Meslek Yüksekokulu'nu tercih etmesi için de çalışmalarımızı özellikle öğrencilerin barınma sorunlarını çözmeye yoğunlaştırıyoruz. Son olarak bu bağlamda yaptığımız çalışmalar arasında olan 250 Yatak Kapasiteli Yüksek Öğrenim Yurdu, 2018 yılı yatırım programına alındı ve önümüzdeki Haziran ayında yapım çalışmalarına başlanması hedefleniyor.  Ayrıca bu önemli projenin ilçemize kazandırılmasında göstermiş olduğu ilgi ve katkılarından dolayı Ak Parti Sinop Milletvekilimiz Sayın Nazım Maviş’e ilçemiz adına canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu

Benzer Haberler