Haberler

AYANCIK KÜDÜS İÇİN TEK YÜREK OLDU

Ayancık ilçesi Siyasi partiler ve S.T.K’ ların bir araya gelerek gerçekleştirdiği organizasyon ile örnek bir davranışa imza attı.

Ayancık ilçesi Siyasi partiler ve S.T.K’ ların bir araya gelerek gerçekleştirdiği organizasyon ile örnek bir davranışa imza attı.

       Ayancık ilçesi Siyasi partiler ve S.T.K’ ların bir araya gelerek gerçekleştirdiği organizasyon ile örnek bir davranışa imza attı.

 Mecliste gurubu bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından oluşturulan Kudüs Platformu, ABD’nin tek taraflı olarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesini bir bildiri ile protesto etti.

Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen programa, İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Cumhuriyet Savcısı Alper Avcı, Cumhuriyet Savcısı Veysel Kaya, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız ile Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan program, Kudüs Platformu adına yapılan ortak bildirinin okunmasıyla devam etti.

Kudüs İşgalci İsraillilerin Siyonist Emellerine Alet Olmaz

     Kudüs, Müslümanların ilk kıblesinin olmasının yanında sevgili peygamberimizin miraca çıktığı şehir olmasından dolayı önemli ve kutsal bir topraktır. Kudüs Platformu adına yapılan basın açıklamasında, Müslümanlar üzerinden bu ve bunun gibi oynan tüm oyunların, birliktelikle bozulacağı ifade edildi. Göreve geldiği günden buyana İslam düşmanlığı sergileyen ABD başkanı Trump’ın bu son hamlesi ile hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun sınırlarını zorladığının altı çizildi. Kudüs’ü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunması, son zamanlarda o bölgede yaşanan sıkıntılar göz önüne alındığında verilen bu kararın oradaki tansiyonu yükseltmekten başka bir işe yaramayacağı belirtildi.

     Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak görenlerin ortaya koydukları uygulamalarla İslam dünyasını yıpratılmaya çalışıldığı belirtilen bildiri de, New York’un bir gece aydınlanması için tüm İslam coğrafyasını ateşe atarak Kudüs’ün karanlığa gömülmesinin hesabını çok ağır bir şekilde vereceklerine vurgu yapılarak tarihin her zaman gösterdiği gibi Thedor Herzlin rüyası ile hareket edenlerin bu çağın Selahaddin’lerini hesaba katmazlarsa acı bir kâbusla uyanacakları hatırlatıldı.

     Allah (cc) “Ey iman edenler! Hangi düşünce ve güç dengesi sizi Allah (cc) yolunda mücadele etmekten, hakkı müdafaa etmekten alıkoyuyorsa bilin ki bu Allah’ın razı olduğu bir şey değildir. Bir gün ateş sizi çemberi içerisine almadan harekete geçiniz. Irk, meşrep ve mezhep taassubiyetini bir kenara bırakıp siz Ey Müslümanlar; Allah yolunda birleşiniz.” Hükmü ile son bulan bildirinin ardından İlçe Müftüsü Ömer Ergül’ün yaptığı dua ile program sona erdi.

 

Benzer Haberler