Haberler

ÇAYAĞZI MENDİREK ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Ayancık Çayı Islah Projesi kapsamında yapılacak doğal liman ve kıyı koruma projelerinin içerisinde bulunan 2 adet mendirek inşaatı son sürat devam ediyor.

Ayancık Çayı Islah Projesi kapsamında yapılacak doğal liman ve kıyı koruma projelerinin içerisinde bulunan 2 adet mendirek inşaatı son sürat devam ediyor.

Çayağzı Mendirek Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ayancık Çayı Islah Projesi kapsamında yapılacak doğal liman ve kıyı koruma projelerinin içerisinde bulunan 2 adet mendirek inşaatı son sürat devam ediyor. Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü ihalesiyle başlayan mendirek çalışmaları, birinci mendirek üzerinde yoğunlaşarak devam ediyor.

Çayın her iki tarafında yer alacak olan mendireklerin uzunluğu 125 metre, genişliği 15 metre, yüksekliği ise 6 metre olacak. Projeyle çayağzında bir doğal liman oluşturulmasının amaçlandığını belirten Ayancık Belediye Başkanı Ayan Ergün, “Aynı zamanda mendireklerin liman içerisindeki oyulmaları önlemesi hedeflenmektedir. Mendireklerin yapımı tamamlandıktan sonra, üzeri betonla kaplanacak. Bir nevi iki tane de iskele kazanmış olacağız. Bu projeye katkılarından dolayı başta Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan beye, Sinop Millet Vekilimiz Sayın Nazım Maviş beye, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü yetkililerine canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Mendirek inşaat çalışmaları yılsonuna kadar bitmesi hedefleniyor. Çalışmalar bittiğinde ise mendirekler üzerine yapılacak aydınlatmalarla birlikte Ayancık’a yeni bir görsel alan da kazandırılmış olacak.

Benzer Haberler