Haberler

GELİNCİK MAHMUZ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

GELİNCİK MAHMUZ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Ayancık sahillerini koruması ve kumlama konusunda başlatılan ve yeni plaj alanları oluşturmak için başlatılan Gelincik mahmuz çalışmalarını tamamladı.

GELİNCİK MAHMUZ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI Ayancık sahillerini koruması ve kumlama konusunda başlatılan ve yeni plaj alanları oluşturmak için başlatılan Gelincik mahmuz çalışmalarını tamamladı.

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Fen İşleri Müdürü Şehettin Özcan ile birlikte ilçenin plajlarına bir yenisi daha kazandırılmak üzere başlatılan ve tamamlanan Gelincik burnu mahmuz çalışmalarını yerinde incelemelerde bulundu.

Gelincik burnunu turizme kazandırmak için yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Başkan Ergün; “Gelincik burnuna yapılmış olan 2 adet mahmuz çalışmalarında sona gelinmiştir. Belediyemiz olarak Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel ve Bölge Müdürlüğü kapsamında yapmış olduğumuz girişimler neticesinde ilçemizde gelincik mevkii olarak bilinen alana 2015 yılında yapılan mahmuza ilave olarak 100 m uzunluğunda yeni bir mahmuz kazandırıldı. Gelincik burnunun turizme kazandırılması ve yeni bir plaj alanı oluşturmak için yapılan mahmuzların tamamlanmasıyla uzun ve geniş kumsal alanlar, güvenli ve daha stabil kıyılar oluşmasını hedefliyoruz. Ayancık İlçemizin turizm geleceğine yeni bir alanın daha kazandırılması çalışmalarında sona gelinmesi bizleri bir kat daha mutlu ediyor. Bu çalışmaları ilçemize kazandırılmasında emeği geçen; Ak Parti Sinop Milletvekilimiz Sayın Nazım Maviş’e ve Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlük, Bölge Müdürlüğü ve yöneticilerine minnet ve şükranlarımı sunarım” dedi.

Benzer Haberler