Haberler

İstanbul Feshane’de Ayancık Rüzgârı Esti

Feshane Sinop Tanıtım Günleri etkinliklerinde Ayancık Kaymakamlığı ve Ayancık Belediyesinin hazırladığı stant büyük ilgi gördü.

Feshane Sinop Tanıtım Günleri etkinliklerinde Ayancık Kaymakamlığı ve Ayancık Belediyesinin hazırladığı stant büyük ilgi gördü.

Sinop'un il dışında tanıtılmasına katkı sunmak için düzenlenen her etkinliğe katılan Ayancık Kaymakamlığı ve Ayancık Belediyesi, bu kapsamda İstanbul Feshane'de düzenlenen Feshane Sinop Günlerine katılarak stand açtı. Ziyaretçilerin büyük ilgi odağı olan Ayancık standında Ayancık yöresel lezzetleri, şehrin tanıtımını içeren gezi rehberi ve şehrin internet üzerinden gezilebilen sanal tur projesi ziyaretçilere sunuldu. Ayancık'ın kültürünü, tarihini, doğa güzelliklerini ve yöresel ürünlerini daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla Feshane de gerçekleştirilen Sinop tanıtım günlerine gerek İstanbul da yaşayan hemşehrilerimiz gerekse İstanbul da yaşayan vatandaşlar açılışın yapıldığı 26 Kasım tarihinde başlayan Sinop tanıtım günlerinde yer alan Ayancık standına büyük ilgi gösterdiler. Ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanan standda bulunan görevli kişiler tarafından özverili bir şekilde güler yüz eksik olmadan gelen misafirlere yöresel lezzetlerimiz ikram edildi. İlçe Kaymakamı Adem Keleş ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün gelen misafirlerle tek tek ilgilendi.
Sinop Tanıtım Günlerinde Ayancık standını,  İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, İstanbul CHP Milletvekili Engin Altay, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri ve 22.23.24. Dönem Sinop Milletvekilleri, AK Parti Sinop Milletvekili Şirin Ünal, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz,  İstanbul ilçe Belediye Başkanları,  Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Ayancık Kaymakamı Adem Keleş, Sinop ilçe Belediye Başkanları, Sinoplu Dernek Başkanları,  Sinoplu iş adamları, Ayancıklı Milli Futbolcu Hakan Ünsal, sevilen ünlü sanatçı Emel Müftüoğlu ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti.
 Belediye Başkanı Ayhan Ergün , "Standımız, gerek gurbetçilerimiz tarafından, gerekse İstanbullulardan yoğun ilgi gördü. Kültürlerimizin en güzel şekilde yansıtıldığı, şenlik havasında geçen dolu dolu bir programdı. Standımızı ziyaret edenlere, yöresel yemek ikramında bulunduk. Ayancık standında özverili çalışmalarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

 

Benzer Haberler