Haberler

TUZLA SANAT SAHNESİ TİYATROSU’NUN “KUTUP MASALI” İSİMLİ OYUNU AYANCIK KÜLTÜR MERKEZİNDE SAHNE ALDI

Ayancık Kültür Merkezinde 3 Ekim Salı Günü 09:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatleri arasında “Kutup Masalı” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Ayancık Kültür Merkezinde 3 Ekim Salı Günü 09:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatleri arasında “Kutup Masalı” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Tuzla Sanat Sahnesi Tiyatrosu’nun “Kutup Masalı” İsimli Oyunu Ayancık Kültür Merkezinde Sahne Aldı

        Tuzla Sanat Sahnesi Tiyatrosu, Tuzla Belediyesi’nin desteği ile “Çocuk Oyunları Festivali-Şenliği” projesi adı altında, Ayancık Kültür Merkezinde 3 Ekim Salı Günü 09:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatleri arasında “Kutup Masalı” isimli tiyatro oyunu ile sahne aldı.

        Ayancık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organize ettiği animasyon ve tiyatro gösterimine, ilçemizde mevcut bulunan ilkokullardaki 3 ila 10 yaş arası öğrencilerimiz katıldı. 9 Oyuncu, 1 teknik personel olmak üzere toplamda 10 kişi ile sahne alan Tuzla Sanat Sahnesi Tiyatrosu, özenle hazırlanmış oyunlarını ilçemizde çocuklarımızla buluşturdu. Çocuk oyunlarının tamamını pedagoglar denetimi ve tavsiyeleri ile hazırlayan Tuzla Sanat Sahnesi, eğitsel ve eğlence yönlerindeki çok hassas olan dengeyi kurarak, oyunları orantılı bir akış içinde izleyiciye sundu.

Özel tasarımlı kostümler kullanılıyor

        Proje içindeki oyunlarda kullanılan oyun kostümlerini de titiz bir çalışma ile tasarlayan oyuncular, sıradan tulum kostümlerden ziyade, özel olarak hazırladıkları kostümlerle sahne aldı. Maskot kostüm olarak da bilinen, maliyetli ve tasarımlı çizgi film kahramanlarının canlandırıldığı kostümlerle çocuklar, gösteriyi büyük ilgiyle izledi.  

 

 

 

Benzer Haberler