logo-black
Belediye Başkanımız Hayrettin KAYA'nın Ramazan Ayı Mesajı..

Belediye Başkanımız Hayrettin KAYA'nın Ramazan Ayı Mesajı..


       Bereketin, bolluğun ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı, yılın en hayırlı ayı olarak büyük özlemle beklediğimiz Ramazan ayına bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

       Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip `yardımlaşma` ve `paylaşma` konularındaki hassasiyet daha da artmaktadır. Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir.
       Bu mübarek ayda bizlere düşen görev yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.’ Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar, çevreye karşı duyarlı olmalı, aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız.
       Pandemi nedeniyle bu yıl iftar sofralarımızı paylaşamamanın ve birlikte camii cemaati oluşturup teravihlerde buluşamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Güzel günler görmek için başta maske-mesafe ve temizlik olmak üzere tüm tedbirlere riayet ederek gelecekte bu güzelliklere tekrar kavuşabileceğimizi ümit ediyoruz.
Sağlıklı günler için lütfen iftar ve sahur davetleri gibi programlar yapmayalım, kalabalık ortamlardan uzak duralım. İnşallah bu hastalıktan kurulacak ve eskiden olduğu gibi Ramazan ayının manevi atmosferine yakışır programları birlikte icra edeceğiz.
       Bu duygu ve düşüncelerle Ayancık'lı hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik, huzur ve hastalıklardan kurtuluşa vesile olmasını temenni ediyorum.
Hayrettin KAYA
Ayancık Belediye Başkanı

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme