ASİDER'DEN AYANCIK'A YARDIM ELİ

ASİDER'DEN AYANCIK'A YARDIM ELİ


 

AYANCIK’TA YÜZYILIN FELAKETİ YAŞANDI
Ayancık’ta yüzyılın en büyük sel felaketinin yaşandığının ve 16 can kaybının olduğunun altını çizen ASİDER Başkanı Ali Çalışkan, “Maalesef şu an bile sel felaketinin açtığı bu büyük yara hala hem kente, hem kent yaşantısında ve insanlarımızda fazlası ile hissediliyor. Devletimiz, Ayancık’ın yaralarını sarmak için tüm kurumları ile çaba gösteriyor. Maddi ve manevi olarak büyük destek veriyor. Lakin Ayancık’ın normalleşmesi biraz zaman alacak. Bizler de Avrupalı Sinoplular olarak insanlarımızın yanında olmak istedik. Toplanan yardım paralarının bir kısmının Ayancık belediyemiz aracılığı ile sel felaketinde mağdur olan ailelerin çocuklarının okul kırtasiyesi ve giyim ihtiyaçlarının karşılanması için Ayancık Belediyesine teslim ettik.“ şeklinde konuştu.
BELEDİYE BAŞKANIMIZ TEŞEKKÜR ETTİ
Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya; 11 Ağustos'ta meydana gelen büyük sel felaketi sonrası Ayancık’ın büyük zarar gördüğünü ifade etti. Başkan Kaya, “İlçemizde, 11 Ağustos tarihinde yüz-yılın en büyük sel felaketlerinden birini yaşadık. 16 vatandaşımız hayatını kaybetti. İlçemiz büyük zarar gördü. Devletimiz, milletimiz ve belediyelerimiz ile birlikte yararlarımızı sarmak için büyük uğraş veriyoruz. İlçemizde yapacağımız daha bir çok iş var. Avrupalı Sinoplular Kültür ve Yardımlaşma Derneği - ASİDER, Ayancık ve Türkeli’deki selde mağdur olan vatandaşlarımız için yardım kampanyası düzenlemiş, ASİDER Başkanı Sayın Ali Çalışkan bize ayrıldıkları miktarı, bize ulaştırdı. Bizler de selde mağdur olan ailelerin çocuklarının okul kırtasiye ve giyim ihtiyaçları için kullana-cağız. Başkan Ali Çalışkan nezdinde tüm Avrupa’daki Sinoplulara ve yardım kampanyasına destek veren insanlarımıza teşekkür ediyoruz.’’
ASİDER olarak 16 Bin 150 Euro (Yaklaşık 161Bin 150 TL) yardım topladıklarını söyleyen Ali Çalışkan, yardım kampanyasından kalan miktarı Ayancık’ta Yükseköğrenimi ve Öğrencilerini Destekleme Derneği aracılığı ile selde mağdur olan üniversite öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını karşılayacaklarını bunun yanı sıra selin en çok vurduğu ve can kayıpların olduğu Babaçay Köyü’nde yaşayan 6 ailenin üniversite okuyan çocuklarına da bir yıl boyunca burs vereceklerini söyledi.
 

sinop web tasarım sinop erkek öğrenci yurdu sinop kız öğrenci yurdu sinop kız yurdu arslan pansiyon sinop